WYGRANA Z SIEWIERZEM , JESTEŚMY W II RUNDZIE PLAY OFF!

W minioną sobotę Mielczanki  rozegrały drugie spotkanie z Jedynką Siewierz fazy play off. Bardzo dobra postawa dziewczyn obu zespołów, ciekawe akcje, skuteczny blok oraz ofiarna gra w obronie zapowiadała ciekawe widowisko. Szczególnie mogły się podobać ataki środkowej Szóstki Agnieszki Cur oraz obrona Wiktorii Murdzy. Pierwszego seta wygrały Mielczanki 25:21. W drugim secie nastąpiła jedna zmiana  w mieleckim zespole, w miejsce Elżbiety Szymańskiej na rozegranie weszła Martyna Gorzkiewicz. Set rozpoczął się od prowadzenia Szóstki 7:1 Jednak bardzo ambitna postawa zawodniczek z Siewierza , błąd Mielczanek w przyjęciu i na tablicy pojawił się wynik 9:8. Jeszcze kilkakrotnie mielecki zespół mając kilkupunktową  przewagę, pozwolił Jedynce na zniwelowanie różnicy punktowej.  Trener Roman Murdza rotował składem, na boisku pojawiły się ponownie Szymańska oraz  Raszek i Daniluk. Kilka udanych ataków oraz skuteczny blok i znów przewagę osiągnęła mielecka Szóstka. Wygranego przez UKS Szóstkę Mielec seta 25:19, udanym blokiem zakończyły Szymańska i Daniluk.Od początku trzeciego secie na boisku obok Gorzkiewicz, Daniluk, Raszek i Mich zameldowały się Krycka, Babś oraz libero Koza. Po bardzo dobrym początku 6:2, kilka błędów w przyjęciu, brak kończącego ataku po stronie Szóstki i na tablicy remis. Walka w środkowej części była bardzo wyrównana (15:15), dobre akcje przeplatały się z błędami. Końcówka seta należała jednak do podopiecznych Romana Murdzy. As serwisowy Babś , chwilę później Raszek, udany podwójny blok Szóstki i znów kilku punktowa przewaga Mielczanek , wygranego seta do 19 zakończyła udanym blokiem Zuzanna Babś.

UKS  Szóstka  Mielec  po  dwukrotnym  zwycięstwie  nad  Jedynką Siewierz uzyskała awans  do  II  rundy  fazy  play  off  i  już  w  najbliższą sobotę i niedzielę na własnych obiektach rozegra  dwa spotkania  z Tomasovią Tomaszów Lubelski (gra toczy się do trzech zwycięstw).

UKS Szóstka Mielec- Jedynka Siewierz 3:0 (25:21, 25:19, 25;19)