UDANY WYSTĘP UKS SZÓSTKI NA KINDERACH W STALOWEJ WOLI

UDANY WYSTĘP UKS SZÓSTKI NA KINDERACH W STALOWEJ WOLI

W niedzielę 25 marca w Stalowej Woli po raz pierwszy w tym sezonie walczyły o punkty w turnieju Kinder+Sport zawodniczki grupy północnej w tym, dziewczęta UKS Szóstki Mielec, na co dzień uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu.
W turnieju „trójek” wzięło udział 11 zespołów. Zespoły rozgrywały 1 seta do 25. Bardzo dobrze wypadły nasze zawodniczki, które zajęły 2, 3, 5,6 i 11 miejsce. W finale mielczanki nieznacznie (25:23) uległy dziewczętom ze Stalowej Woli. W finałowej „trójce” zagrały: Daria Bogdan, Nadia Bogdan, Emila Nelec.
W „czwórkach” rywalizowało 9 zespołów, w tym 3 z Mielca, 2 z Nowej Dęby, 2 ze Stalowej Woli i po 1 z Rzeszowa oraz Zaleszan. W meczu półfinałowym zawodniczki UKS Szóstka 2, grające w składzie : Weronika Borsuk, Magdalena Juszczyk, Daria Marzec, Maria Oparowska pokonały 26:24 Vega Stalowa Wola 1 i spotkały się z niepokonaną (od dłuższego czasu 🙂 ) drużyną KPS Nowa Dęba 1. W finale nieznacznie (22:25) uległy zawodniczkom z Nowej Dęby i ostatecznie zajęły 2 miejsce. Bardzo dobre 4 miejsce zajęła UKS Szóstka Mielec 1 oraz 6 – UKS Szóstka Mielec 3.
Ze względów zdrowotnych nie mogło wystąpić kilka dziewcząt, życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia i do gry.
Opiekę podczas turnieju nad dziewczętami sprawowały pani Beata Cetnar (trójki”) oraz Anna Wojtas („czwórki”)

Kolejny turniej przewidziano w połowie kwietnia, a dziewczyny już zapowiedziały walkę o kolejne punkty 🙂 !