UDANY REWANŻ MIELCZANEK!

2 ligowa drużyna Szóstki Mielec pokonała na wyjeździe KS Marbę Sędziszów   3:1 i tym sposobem zrewanżowała się za przegraną na własnym parkiecie w pierwszym meczu obu drużyn. Pierwszego seta siatkarki z Mielca wygrały do 17. W drugim walka rozgorzała na dobre. Raz jedna , raz druga drużyna zdobywała cenne punkty. Niestety w tym secie lepsze okazały się marbianki i wygrały na przewagi 27:25. Trzeci set to dominacja podopiecznych Romana Murdzy. Trudna zagrywka, bardzo skuteczna gra w obronie oraz ataku i set wygrany do 15. Czwarta odsłona to dobra gra obu drużyn , ale to mielczanki zdobywają punkty. Nasze dziewczyny grają jak z nut powiększając swoją przewagę z akcji na akcję 8:4, 12:7. Skuteczne ataki Najmrockiej i Pikusy zmniejszyły przewagę do 13:10 , ale po chwili znów na tablicy widniał wynik 17:12 dla Mielca. Przy stanie 20:16 dla Szóstki nastąpiło przełamanie Marby i zaczęły skrupulatnie odrabiać straty. Udana kiwka Krzysztofik, następnie skuteczny atak tej zawodniczki ze skrzydła oraz punkty zdobyte przez Najmrocką i przewaga mielczanek zmalała do 1 punktu. Jak przystało na wicelidera tabeli zawodniczki Szóstki pokazały klasę , wygrały do 21 i odniosły 15 zwycięstwo w sezonie.

UKS Szóstka Mielec: Szymańska, Murdza Natalia, Cur, Kusik, Mikołajewska, Mich, Murdza Wiktoria (libero) oraz Gorzkiewicz , Raszek, Babś, Daniluk, Pykosz, Konieczny, Koza (libero)