PODSUMOWANIE SEZONU 2018/2019

PODSUMOWANIE SEZONU 2018/2019

Sezon 2018/2019 dla UKS Szóstka Mielec dobiegł końca. Seniorki występujące na zapleczu ekstraklasy utrzymały się w lidze (11 miejsce) wygrywając po 5-cio meczowym boju z Mazovią Bluesoft Warszawa. Mielecki zespół pomimo słabszych występów przed własną publicznością (którą tak kochają 🙂 )  pokazał charakter, wolę walki i pozostał w gronie drużyn , które od nowego sezonu zagrają w rozgrywkach 1 ligi.

Juniorki prowadzone przez Krystiana Pachlińskiego zdobyciu Mistrza Podkarpacia, zmierzyły się w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski w Nowej Soli z Halembą Ruda Ślaska oraz Ares Nowa Sól. Po wygranych obu spotkaniach z 1 miejsca awansowały do Półfinału Mistrzostw Polski. Turniej półfinałowy został rozegrany w Bydgoszczy. Mielczanki w 1 meczu pokonały Gedanię Gdańsk, jednak w kolejnych dwóch zaliczyły porażki, z MKS San-Pajda Jarosław oraz Pałacem Bydgoszcz. W meczu z Jarosławiem kontuzji doznała podstawowa przyjmująca Paulina Wójtowicz, co zapewne niekorzystnie się odbiło na całym zespole.  Ostatecznie zajęły 3 miejsce , a do turnieju finałowego awansował Pałac Bydgoszcz i MKS San-Pajda Jarosław.

Kadetki UKS SMS Szóstka Mielec w rozgrywkach na Podkarpaciu zajęły 3 miejsce i zagrały w Ostrowcu Świętokrzyskim w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Podopieczne Grzegorza Cibickiego po dwóch porażkach w fazie grupowej (z AZS AWF Wrocław oraz Wieżycą Stężyca), walczyły o 5 miejsce  w turnieju. W starciu z MKS Kraśnik to mielczanki okazały się lepsze, wygrywając 3:0. Do Półfinału Mistrzostw Polski awansowały BKS Bielsko-Biała oraz AZS AWF Junior Wrocław.

Młodziczki mieleckiej Szóstki, których szkoleniowcem jest Anna Wojtas zakończyły rywalizację ligi Podkarpackiej na 4 miejscu. Jak to bywa w tej kategorii wiekowej , zawodniczki UKS SMS Szóstka Mielec pokonały dwukrotnie zespół DAS Kępa Dębica oraz zagrały na remis (1 przegrana i 1 wygrana) z zespołami San Pajda Jarosław oraz MKS V LO Rzeszów, które to zespoły awansowały do rozgrywek centralnych, Mistrzostw Polski Młodziczek, natomiast uległy zespołowi niżej notowanemu w tabeli, KPS Nowa Dęba.  W 90% zespół stanowiły dziewczęta rocznika 2005, w innych zespołach ligi młodziczek rocznik 2004 stanowił większość zespołu, a to w obliczu nowego sezonu ma bardzo duże znaczenie.

Nie można podsumowując sezon nie wspomnieć o Naszych Wspaniałych , Wiernych Kibicach.  Praktycznie byli wszędzie, gdzie grały nasze zespoły. Znani i lubiani są w całej Polsce! Zjednują sympatię, kulturalnym dopingiem, serdecznością i uśmiechem! Wspierają też zaprzyjaźnione kluby min.  z Wrocławia i Legionovii.

Dziękujemy chłopaki za wszystko!

Zawodniczkom i trenerom dziękujemy za cały sezon , emocje , wylany pot, stracone zdrowie oraz radość jaką nam dajecie!