Planowe zwycięstwo Kadetek

Mieleckie kadetki SMS UKS Szóstki Mielec, w swoim ostatnim meczu ligowym zgodnie z przewidywaniami pokonały swoje rówieśniczki z Jarosławia 3:1 (25:11 ,25:14 ,20:25 ,32:30). W dwóch pierwszych setach przeciwniczki nie miały nic do powiedzenia, więc trener dał szansę gry zmienniczkom w trzecim secie.Walka była wyrównana do 20 punktu. W końcówce jarosławianki odjechały i zrobiło się 2:1. Gdy w czwartej partii do gry wróciły podstawowe zawodniczki  wydawało się, że wszystko  wróciło do normy- mielczanki szybko uzyskały przewagę- 4:2, 9:5 i 12:7. Później jednak pozwoliły sobie na moment dekoncentracji i gra się wyrównała i zrobiło się 20:17 dla San Pajdy II i w nerwowej końcówce, w której  niestety sędziowie mieli rownież aktywny udział (popełniali błędy na niekorzyść obu stron) mielczanki zwyciężyły w tym secie dopiero po 36 min. gry (!) – 32:30. Brawo dla mielczanek za zimną krew, bo udało im się obronić cztery setowe piłki i doprowadziły do końcowego sukcesu w tym secie i całym meczu. Gratulujemy dziewczętom i życzylibyśmy sobie, aby zachowały takie mocne nerwy i opanowanie w meczach ćwierćfinałowych MP Kadetek za dwa tygodnie w Tomaszowie Mazowieckim.
Skład zespołu: K.Krzysztofik, P.Węgrzyn, I.Gancarz, K.Dyduła, K.Słomba, S.Piechota, K.Żelazko-libero, P.Petrykowska, K.Warzecha, N.Nowakowska, M.Kołacz.