LEPSZA GRA MIELCZANEK, ALE NADAL BEZ PUNKTÓW

LEPSZA GRA MIELCZANEK, ALE NADAL BEZ PUNKTÓW

Podopieczne Romana Murdzy nie zdołały urwać choćby 1 punktu drużynie Uni Opole. Mielczanki rozpoczęły spotkanie w mocno zmienionym składzie. Na parkiecie zameldowały się Krycka, Gorzkiewicz, Rzenno, Mikołajewska, Cur, Matejko, Murdza W. (libero).

W pierwszym secie warunki gry dyktowały zawodniczki z Opola, pomimo ambitnej gry to zespół Uni Opole zdobywał punkty. Mielczanki zdołały w tym secie wywalczyć tylko 14 oczek.

Drugiego seta  Mielczanki rozpoczęły dużo lepiej.  Dobrze spisywały się w zagrywce i w ataku, co pozwoliło na objęcie prowadzenia  16:11 i chociaż rywalki próbowały gonić wyniki, to podopieczne  Romana Murdzy pewnie zmierzały do wygranej, jeszcze zwiększając przewagę. Ostatecznie partia ta zakończyła się wynikiem 25:18.

Wydawało się, że zwycięstwo w drugim secie doda skrzydeł mieleckiej drużynie, jednak dobra gry w ataku oraz obronie Uni Opole,  szybko zakończyła partię  do 16 dla przyjezdnych.

Źle dla mielczanek rozpoczął się też czwarty set.  UKS Szóstka  doprowadziła do remisu 12:12 , jednak Uni Opole odpowiedział  pewną grą i  odskoczył na kilka punktów. Nadzieje kibiców na tie-break odżyły jeszcze w końcówce partii, kiedy to na tablicy pojawił się wynik  21:21. Końcówka seta należała jednak do drużyny gości, która  wygrała czwartą partię 25:22 i całe spotkanie 3:1

Pomimo porażki , widać, że coś w mieleckim zespole drgnęło, szkoda, że nie znalazło to swojego potwierdzenia choćby w malutkim punkciku.

UKS Szóstka Mielec: Gorzkiewicz, Krycka, Matejko, Mikołajewska, Cur, Rzenno, Murdza W (libero) oraz Szymańska, Kusik, Pfeifer-Jucha, Murdza N. , Mich, Daniluk, Koza (libero)

Trener Roman Murdza

II Trener Krystian Pachliński