Kadetki zakończyły sezon

Kadetki zakończyły sezon

W ostatni weekend w Tomaszowie Mazowieckim odbył się jeden z czterech ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetek. Właśnie w tym mieście tak bogatym w siatkarskie tradycje,  do gry o Mistrzostwo Polski włączyły się mieleckie kadetki z SMS-UKS Szóstka Mielec. Niestety mimo dobrej formy i rozegrania naprawdę bardzo dobrych spotkań, nie udało się dziewczętom awansować do półfinałów. Trzeba przyznać, że mieliśmy niekorzystny układ spotkań, gdyż w piątek 29.03. mieleckie kadetki musiały rozegrać najtrudniejsze  dwa spotkania decydujące o losach awansu. Na początek zdecydowany faworyt – gospodynie turnieju Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Mimo, że mieliśmy „rozpisany” ten zespół i wiedzieliśmy jak grać, aby dać sobie szansę na wygraną i mimo, że dziewczęta zrealizowały niemal  w 100 % założenia przedmeczowe, rozgrywając bardzo dobre zawody jak na swoje możliwości- gospodynie „siłą ognia” nie pozwoliły na ugranie nam choćby jednego seta. Mimo to brawa należą się dziewczętom za za ambitną walkę i stworzenie naprawdę niezłego widowiska, gdyż mecz był znacznie lepszy niż wynik. W niecałe pięć godzin po rozegraniu pierwszego meczu przyszło nam grać „o wszystko ” z MOS MKS Wieliczką. Przeciwniczki były wypoczęte, gdyż swój pierwszy mecz rozegrały poprzedniego dnia i miały 24 godziny na regenerację. Być może ten fakt był decydujący o tym, że w końcowym rozrachunku  z boiska w roli zwyciężczyń schodziły zawodniczki z Wieliczki. Mecz był trudny, pełen walki, obron , długich akcji i mógł się podobać. Po przegraniu pierwszego seta, górą w drugim secie były mielczanki. W trzecim uzyskaliśmy prowadzenie  9:4 i 21:18, ale niestety kilka błędów własnych i to Wieliczka prowadziła 2:1 w setach. W czwartym secie trwała zażarta walka punkt za punkt do połowy seta – do stanu 17:18. W końcówce mielczanki złapały zadyszkę (był to siódmy set rozgrywany tego dnia) i wieliczanki wykorzystały słabość i zakończyły seta i mecz – 3:1 . Prysły marzenia o awansie. W tej sytuacji w sobotę przyszło nam grać o trzecie miejsce z MKS ABIS Łódź. Dziewczęta mimo nie najlepszego nastroju po przegranych pojedynkach, zmobilizowały się na ten ostatni mecz i wygrały go gładko 3:0. Dzięki temu zwycięstwu zajęliśmy trzecie miejsce w grupie i 17 -20 miejsce w Polsce.

„Mimo początkowego rozczarowania, trzeba się cieszyć z postawy naszego zespołu, bo naprawdę dały z siebie wszystko, pokazały dobrą, waleczną, nowoczesną siatkówkę. Przegrały po walce i z naprawdę bardzo dobrymi zespołami. Połowa z nich w przyszłym roku będzie jeszcze kadetkami i zdobyte doświadczenie na pewno jest dobrym prognostykiem na lepszy wynik w przyszłym roku.”-powiedział trener Zbigniew Modras

A oto skład zespołu i wyniki: K.Krzysztofik, P.Węgrzyn, K.Słomba, K.Dyduła, I.Gancarz, S.Piechota, J.Kardyś, P.Petrykowska, K.Warzecha, K.Żelazko, M.Konieczny, M.Kołacz.

MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – SMS UKS Szóstka Mielec  3:0 (25-15, 25-17,25-11)
MKS MOS Wieliczka  –  SMS UKS Szóstka Mielec  3:1 (27-25, 17-25, 25-23, 25-21)
MKS ABIS Łódź –    SMS UKS Szóstka Mielec 0:3 (15-25, 23-25, 18-25)