Falstart

Falstart

W sobotę (27.09.14r.) mielecki beniaminek zainaugurował sezon w II lidze. Niestety pierwszy mecz zakończył się przegraną UKS Szóstki z zespołem z Tarnowa.

„Nie tak miało być. Wiedzieliśmy, że Tarnów zalicza się do czołówki zespołów II-go ligowych. Tegoroczny zespół przeciwniczek był budowany z myślą o awansie do I ligi, natomiast  nasz zespół jest budowany przyszłościowo, bez wzmocnień. Juniorki i kadetki mają się ogrywać, aby w przyszłości walczyć o wyższe cele, dlatego chcemy z takimi zespołami jak Tarnów, Bronowianka, Tomaszów, Pajda, wywalczyć co się da. Zespół przygotowywany jest fizycznie na walkę, ale zawodzi psychika i umiejętności. W tej lidze trzeba być systematycznym na całym dystansie. Oddanie dwóch, trzech punktów przeciwnikowi zostaje szybko wykorzystane przez rutynowane zawodniczki. W pierwszej rundzie będziemy nabywać doświadczenie, aby następnie walczyć o to, co sobie zamierzyliśmy- utrzymać się w lidze. Bądźmy wszyscy cierpliwi, ta młodzież potrzebuje czasu i kredytu zaufania. Zapewniam, że zaangażowania zespołowi nie brakuje. Ładne akcje będą przeplatane złymi zagraniami. Brakuje jednak rutyny, ogrania i cwaniactwa boiskowego.”- powiedział Roman Murdza- trener UKS Szóstki Mielec.

W sobotnim meczu można było zauważyć dwie nowe zawodniczki Szóstki, Katarzynę Półchłopek i Gabrielę Fryc. Z wyniku kontuzji kostki, w meczu nie zagrała środkowa-Urszula Wiercigroch.

Wynik: 1:3 (19:25, 25:23, 18:25, 17:25)

Skład: K.Galica, B.Pikusa, N.Murdza, P.Węgrzyn, K.Półchłopek, S.Kusik, W.Murdza-libero, oraz K.Krzysztofik, J.Kardyś, G.Fryc, S.Piechota, K.Słomba.