2 ZWYCIĘSTWA NA ZAKOŃCZENIE ROZGRYWEK

We wtorek młodziczki UKS SMS Szóstka Mielec zmierzyły się w Jaśle z wiceliderem tabeli Developresem Rzeszów oraz UKS MOSiR Jasło. Były to ostatnie mecze rundy finałowej ligi młodziczek. W pierwszym meczu tego dnia doszło do małej niespodzianki. Rzeszowianki bowiem przegrały z gospodarzem 1:2, pomimo wygranego 1 seta i kilku punktowego prowadzenia w drugim secie. W drugim spotkaniu rzeszowianki również poczuły smak porażki, tym razem to mielecki zespół wygrał 2:0. Kilka mocnych  zagrywek (bardzo niska sala) wystarczyło, aby w szeregi rzeszowskiego zespołu wkradło się zdenerwowanie, a mielczanki jak nie zagrywką czy atakiem to blokiem na liderce zespołu Lenik zdobywały punkty. Pierwszego seta mielecki zespół wygrał do 14. W drugim gra się wyrównała, ale ostatnie punkty należały do podopiecznych Anny Wojtas , które pokonały Developres V LO Rzeszów 25:23 i całe spotkanie 2:0.

W drugim meczu drużyna z Mielca pokonała jasielski zespół również 2:0. W końcówce 2 seta wkradło się rozluźnienie i zawodniczki z Jasła zbliżyły się na 1 punkt 23:22, ale ostatnie słowo należało do mielczanek i wygrana stała się faktem.  Szczególne znaczenie w obu wygranych miała zagrywka, która sprawiała bardzo dużo kłopotów drużynom przeciwnym. Wszystkie zawodniczki, zasługują na pochwałę. Będąc na boisku czy poza nim (w kwadracie rezerwowych) tworzyły fantastyczną atmosferę, zgrany wspierający się zespół.

UKS SMS Szóstka Mielec – Developres V LO Rzeszów 2:0 (25:14, 25:23)

UKS SMS Szóstka Mielec – UKS MOSiR Jasło 2:0 (25:18, 25:22)

UKS SMS Szóstka Mielec: Sitnik, Pietruszka, Ziętek, Wolanin, Hochołowska A.,Kosińska, Oparowska, Juszczyk, Warchałowska, Dudajek, Czerw, Pyzikiewicz, Marzec, Borsuk, Mokrzycka, Ziółkowska, Salach D.(libero), Wojtas (libero), Chomenko (libero)